Atnaujinta www.e-sildymas.lt elektroninė parduotuvė, kurioje prekiaujama elektrinio šildymo, mikroklimato palaikymo sistemomis ir kitomis prekėmis. Buvo atnaujintas e-parduotuvės dizainas, funkcionalumas ir atnaujinimo metu daug dėmesio skirta klientų apsipirkimo patogumui pagerinti.
Autorius: E-sildymas
Elektriniai radiatoriai – geras pasirinkimas
Norint racionaliai pasirinkti šildymo sistemą, visada būtina atsižvelgti į apšildomus plotus, naudojamos energijos kainas, gamintojo suteikiamas garantijas bei poveikį aplinkai. Svarbu ir tai, kad pasirinkti šildymo įrenginiai šeimininkui nekeltų papildomų rūpesčių, nereikalautų ypatingos priežiūros. Šildymo paskirtis – kurti komfortiškas gyvenimo sąlygas. Visus šiuos reikalavimus šiandien atitinka tik šildymas elektra. Tai vienas racionaliausių patalpų šildymo būdų, todėl puikiai tinka ir pagrindiniam, ir papildomam šildymui.
Šildymo elektriniais radiatoriais pranašumus vieni pirmųjų įvertino skandinavai, tad nenuostabu, kad būtent jie ir mūsų šaliai pasiūlė vienus tobulų elektrinio šildymo įrenginių. Aukštos kokybės elektrinio šildymo įrenginių gamybos lyderė Norvegijos įmonė ADAX jau turi atstovybę mūsų šalyje. Įmonės veikla – šildymo įrangos gamyba, jos tobulinimas bei didmeninė prekyba. Įmonės gaminama produkcija žymima prekių ženklais: ADAX ir GLAMOX heating.
Patraukli alternatyva
Vandens radiatoriai – iki šiol populiariausia šildymo sistema Lietuvoje. Vandeniui šildyti gali būti naudojami dujiniai, kietojo ar skystojo kuro katilai. Šildyti vandenį dujomis šiuo metu itin populiaru. Tačiau toks šildymas dažnai turi trūkumų, pavyzdžiui, jei neatvesta magistralinė atšaka, ją atvesti kainuoja gana nemažai, o kai kuriais atvejais to padaryti net neįmanoma (dėl įvairių techninių sąlygų). Tuomet daugelis įsirengia kietojo ar skystojo kuro katilus. Pirmieji kelia tam tikrų nepatogumų: juos būtina periodiškai kūrenti, todėl negalima išvažiuoti ilgesniam laikui ir palikti nešildomų namų. Kūrenti skystuoju kuru – gana brangu. Be to, šildant būstą minėtais katilais, būtina įsirengti brangią šildymo vandeniu sistemą, tad bendra būsto šildymo sistema daug kainuoja.
Šiuo metu statomi sandarūs ir ekonomiški nauji namai, kuriems apšildyti reikia daug mažiau šilumos negu senesnės statybos namams. Tačiau dėl to šildymo sistemos įrengimo išlaidos nesikeičia. Todėl vis labiau domimasi elektrinio šildymo sistema, kurios montavimo išlaidos kelis kartus mažesnės nei šildymo vandeniu su pasirinktu katilu. Pagrindinė kliūtis, neleidžianti išpopuliarėti elektriniam šildymui, – mitas, kad šildymas elektra brangus. Dėl to šia alternatyvia šildymo sistema kartais net nesidomima.
Reikia sutikti, kad elektra išgaunamos šilumos 1 kWh kaina didesnė nei šildant patalpas kitomis kuro rūšimis. Tačiau jei apskaičiuotume visas šildymo sistemos montavimo bei eksploatacijos išlaidas, pasirodytų visiškai atvirkščiai. O jei atsižvelgtume į patalpos paskirtį bei joje praleidžiamą laiką, komfortą, elektrinis radiatorius pasirodytų esąs pats racionaliausias sprendimas.
Šildymo elektra pranašumai dažniausiai įvertinami tuomet, kai, pavyzdžiui, žmogus įsigyja sodybą užmiestyje ir nuolat šildyti čia esantį būstą tampa nuostolinga. O juk taip norisi pabūti gamtoje ir ja pasidžiaugti ne tik šiltuoju sezono metu, bet ir žiemą. Todėl jau pastebima, kad elektrinio šildymo sistemos vis populiarėja ir statant, ir renovuojant būstus įvairiose vietovėse.
Įrengiant sistemą nereikia montuoti katilų bei tiesti vamzdynų. Elektrinio šildymo sistemą prižiūrėti paprasta, o, pavyzdžiui, dujinius ar kietojo kuro katilus prieš prasidedant sezonui būtina patikrinti ir bent kas 10-15 metų keisti. Elektriniai radiatoriai naudojami du tris kartus ilgiau. Be to, šildymas elektra – daug patogesnis, nes sureguliavus sistemą vieną kartą, nebereiks to daryti visą sezoną. Ir visiškai nereikia jaudintis, kad išvažiavus porai dienų, patalpų temperatūra nukris žemiau 0 ºC, kas, beje, gali atsitikti, kai patalpos kūrenamos kietuoju kuru.
Šiandien Lietuvos vartotojams UAB „Adax” siūloma elektrinio šildymo sistema nesudėtingai pritaikoma gyvenamuosiuose namuose, viešbučiuose, kavinėse, restoranuose, parduotuvėse bei kituose pastatuose. Radiatorių paviršius neįkaista daugiau nei iki 60 – 75 ºC. Jie atitinka Lietuvos viešųjų erdvių šildymo įrangai keliamus reikalavimus, kurie buvo sugriežtinti. Todėl UAB „Adax” siūlomus radiatorius galima naudoti mokyklose, darželiuose ir panašiose įstaigose. Sistemas paprasta prižiūrėti, be to, joms suteikiama iki šiol mūsų šalies rinkoje didžiausia, net penkerių metų, garantija. Šildymo sistemos, nesukeldamos jokių rūpesčių, naudojamos apie 20-30 ir daugiau metų.
Visa sunaudojama elektra paverčiama šiluma, todėl vartotojai nepatiria nuostolių. Šildytuvo dalis, leidžianti taupyti energiją, – termostatas, automatiškai palaikantis reikiamą temperatūrą. Radiatorių kaitinimo elementas (tenas) yra pagamintas iš lieto aliuminio lydinio plokštelių, padidinančių šilumos atidavimo plotą, kas sumažina paviršiaus temperatūrą, dėl to praktiškai nedeginamas deguonis ir išvengiama degančių dulkių kvapo. Šildymas elektra ypač patogus ir tiems, kurie būstą šildo židiniais – tada elektrinis šildymas gali tarnauti kaip papildomas šildymas ir nereikės baimintis, kad išvykus porai dienų būstas atšals. Elektriniuose radiatoriuose gali būti nustatomas minimalios temperatūros palaikymas, o židiniui pakėlus kambario ar būsto temperatūrą, jie automatiškai išsijungia iki tol, kol temperatūra vėl nenukrenta iki nustatytos minimalios ribos. Taigi šildymas elektra palaiko minimalią patalpų temperatūrą, kai židinys nekūrenamas.
ADAX NEO -modernus ir elegantiškas dizainas
Naujos kartos ADAX NEO radiatoriai – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms. Skirtingos spalvos ir aukščiai suteikia galimybę juos priderinti prie įvairiausio interjero ir suteikia patalpoms neįprasto jaukumo. Įmontuotas skaitmeninis termostatas suteikia galimybę šildyti patalpas, kai to reikia, ir sumažinti patalpos temperatūrą naktį ir dieną, kai miegate ar Jūsų nėra namuose. Termostatas preciziškai palaiko nustatytą temperatūrą, kas yra esminė sąlyga komfortui ir energijos taupymui. Šviečiantis skystųjų kristalų ekranas rodo kokia temperatūra yra palaikoma patalpoje. Automatinis dienos ir nakties temperatūros mažinimas leidžia vidutiniškai sutaupyti iki 25% energijos išlaidų per metus. NEO dizainas sukurtas vieno iš žymiausių Skandinavijos projektavimo kompanijų Hareide Designmill. 2008 metais Norvegijos dizaino taryba įvertino ADAX NEO radiatorių išvaizdą ir funkcionalumą suteikdama nominaciją už geriausią 2008 metų dizainą.
ADAX NEO asortimentą sudaro:
- NEO NP serija, aukštis 370 mm, galia nuo 400 W iki 2000 W, standartinės spalvos: balta, raudona, sidabrinė ir juoda;
- NEO NL serija, aukštis 200 mm, galia nuo 400 W iki 1500 W, standartinės spalvos: balta, raudona, sidabrinė ir juoda.
Elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu
Su WiFi valdymu yra šių serijų radiatoriai:
- ADAX NEO H/L
- ADAX CLEA H/L
Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan. Radiatorių saugos klasė IP24C (atsparūs aptaškymui), todėl jie gali būti montuojami tiek įprastose buitinėse ar komercinėse patalpose, tiek drėgnose patalpose, tokiose kaip vonia ir pan. Įmontuotas bevielis termostatas WT suteikia galimybę šildyti patalpas, kai to reikia, ir sumažinti patalpos temperatūrą naktį ir dieną, kai miegate ar Jūsų nėra namuose. O jei Jūsų planai keičiasi, lengvai galite pakeisti esamus nustatymus su išmaniuoju telefonu ar planšete, naudojant mobiliąją programėlę (aplikaciją), nepriklausomai nuo Jūsų buvimo vietos.
Bevielio termostato WT privalumai:
- valdomas iš mobilaus telefono ar planšetės, prisijungiant tiesiogiai prie šildytuvo arba prisijungiant prie jo per interneto tinklą;
- valdomas naudojant programą (aplikaciją), pritaikytą iOS ir Android telefonų platformoms, iš bet kurios pasaulio vietos;
- nejungiant prie tinklo ar mobilaus įrenginio, veikia kaip elektroninis termostatas, t.y. nuolat palaiko rankiniu būdu nustatytą temperatūrą;
- esamos temperatūros nuskaitymas ir pageidaujamos temperatūros nustatymas bei rodymas telefono ar planšetės ekrane;
- pageidaujamų savaitės, paros temperatūros režimų nustatymas ir redagavimas;
- pilnai reguliuojamas komfortiškos ir ekonomiškos (dieninės ir naktinės) temperatūros nustatymas;
- lengvai programuojamas, naudojant mobiliąją programą (aplikaciją);
- nustatytos temperatūros termostato ekrane rodymas;
- esant darbo sutrikimams ir gedimams, tai bus parodoma valdymo programoje (aplikacijoje);
- efektyvus energijos naudojimas (energijos taupymas iki 25 %);
- preciziškas, tylus ir jautrus.
Termostatas tiksliai palaiko nustatytą temperatūrą, o tai garantuoja komfortą ir energijos taupymą. LED ekranas rodo kokia temperatūra yra nustatyta patalpoje, o esama temperatūra matoma mobilaus įrenginio (telefono ar planšetės) ekrane, įsijungus mobiliąją programėlę.
ADAX NEO H/L radiatoriai yra įvairių galingumų ir 2 aukščių:
- NEO H serija – 330 mm, galingumai nuo 250 W iki 2000 W;
- NEO L serija – 210 mm, galingumai nuo 250 W iki 1400 W.
ADAX CLEA galite pasirinkti iš 2 spalvų: juodos ir baltos. Priekinė stiklinė radiatoriaus dalis pasižymi žema paviršiaus temperatūra. ADAX CLEA WiFi asortimentas:
- CLEA H serija, aukštis 340 mm, galia 400, 600, 800, 1000 ir 1200 W;
- CLEA L serija, aukštis 222 mm, galia 600, 800 ir 1000 W.
GLAMOX heating – lankstūs sprendimai
Šie sieniniai radiatoriai pripažinti itin ekonomiškais šildymo prietaisais. Šildymo elementas pagamintas iš specialaus aliuminio lydinio, kuris labai lengvas, nekenksmingas ir efektyviai paskirsto šilumą. Be to, radiatorius GLAMOX heating galima jungti ir prie išvedžiotų nuolatinės instaliacijos laidų, ir į kištukinį lizdą.
Serijos modeliai:
- TPA – 35 cm aukščio, galingumai nuo 400 iki 2000 W;
- TLO – tik 18 cm aukščio, skirtas montuoti po žemais langais, galingumai nuo 400 iki 1400 W.
Šios serijos radiatoriai taip pat gali būti tiekiami su papildomomis kojelėmis ir tvirtinami prie grindų. Kompaktiškuose sieniniuose bei žemuose (juostiniuose) sieniniuose radiatoriuose naujausios technologijos dera su funkcionaliu stilingumu, todėl jie gali būti naudojami ir namuose, ir specialios paskirties pastatuose. Visos kontrolės sistemos išdėstytos gaminio viršuje, todėl lengvai pasiekiamos bei matomos.
Anglies pluošto grindų šildymo kilmėlių Genius Carbon aprašymas
Grindinis anglies pluošto šildymas Genius Carbon, paremtas anglies pluošto technologija, yra sveikas šildymo būdas. Jis nesukelia oro bei dulkių cirkuliacijos, eliminuodamas temperatūros skirtumus atskirose aplinkos zonose. Gerai įrengtas šiuolaikinis grindų šildymas su anglies pluošto kaitinimo elementais užtikrina komfortą, saugumą bei ekonomišką eksploataciją.0
Pritaikymas
Grindų šildymo sistema Genius Carbon puikiai tinka bet kokio tipo patalpoms šildyti: namams, butams, mokykloms, sveikatos įstaigoms, parduotuvėms ir kitoms komercinėms patalpoms. Ji tinka tiek naujai statybai, tiek renovacijai. Šią šildymo sistemą galima pritaikyti bet kuriam vartotojui.
Montavimas
Genius Carbon tinkleliai ar kilimėliai gali būti įbetonuojami arba tiesiogiai dedami po plytelėmis, parketlentėmis ar kito tipo grindimis.
Komfortas
Šiluma tolygiai paskirstoma nuo grindų iki lubų. Vienoda temperatūra yra užtikrinama visoje patalpoje. Temperatūrą galima reguliuoti atskirai kiekvienoje patalpoje.
Tylus veikimas
Ši sistema yra jungiama į elektros tinklą tiesiogiai, neinstaliuojami jokie katilai ar kiti mechaniniai įrenginiai, kurie gali sukelti nereikalingus garsus.
Lankstumas
Kiekviena patalpa gali būti valdoma atskiru termostatu (nereikalingi vamzdžiai, siurbliai ar vožtuvai). Temperatūrą kiekvienoje patalpoje galite reguliuoti priklausomai nuo joje praleidžiamo laiko.
Teigiamas poveikis sveikatai
Dėka šilumos spinduliavimo, oro cirkuliacija patalpoje yra maža. Kieti kūnai patalpoje yra šildomi tiesiogiai, todėl išvengiama dulkių ir įvairių mikroorganizmų cirkuliacijos. Spindulinė grindų šildymo sistema užtikrina tik apie 1,5o C skirtumą tarp grindų ir lubų – tokiu būdu pasiekiamas optimalus komforto lygis patalpoje.
Saugumas
Kadangi tai integruota sistema, nėra rizikos žmogui tiesiogiai prisiliesti prie aukštos įtampos komponentų. Šildymo elementai yra pagaminti iš ugniai atsparių medžiagų. Taip pat reikia pabrėžti, kad anglies pluoštas beveik neskleidžia elektromagnetinio lauko – šių produktų skleidžiamas elektromagnetinis laukas yra 47 kartais mažesnis nei numatytas limitas valdžios direktyvose.
Šie produktai atitinka elektros saugos reikalavimus nustatytus LVD (Žemos įtampos direktyvoje) 2006/95/EB. Taip pat atitinka elektromagnetinio suderinamumo reikalavimus, kaip numatyta EMC (Elektromagnetinio suderinamumo direktyvoje) 2004/108/EB. Atitinka CEI EN 50366:2004 elektromagnetinio spinduliavimo standartus. Turi UNI EN:13501-1:200 B klasės atsparumo ugniai sertifikatą. Praėjo CE – TÜV – CB bandymus.
Ekonomiškumas
Šildymo sistema Genius Carbon užtikrina optimalų šilumos pasiskirstymą patalpoje leisdama sumažinti temperatūrą 1-2o C lyginant su kitomis šildymo sistemomis. Reikia paminėti, kad 1o C sumažinimas leidžia sumažinti energijos sąnaudas 7 %.
Nereikalinga priežiūra
Šiai šildymo sistemai nereikalinga priežiūra ir atsarginės detalės.
Garantija
Norėdamas įrodyti, kad anglies pluošto grindų šildymo sistema Genius Carbon yra aukščiausios kokybės produktas, gamintojas suteikia 10 metų garantiją.
Šildymosi granulėmis ypatumai
Šildymas granulėmis keičia tradicinius šildymo būdus
Renkantis šildymo sistemą dažnai susimąstoma: kokią sistemą įsirengti, kokie jos pliusai/minusai, kokios išlaidos šildymui? Vienas populiariausių yra šildymas kietu kuru: malkomis ir akmens anglimis, nes tiek malkos, tiek akmens anglis yra palyginti pigus kuras, lyginant su skystu kuru ar dujomis. Tačiau tai ne visada geriausias pasirinkimas, nes šildymasis kietu kuru reikalauja daug rankų darbo ir laiko sąnaudų. Be to akmens anglis pasižymi didele tarša, o malkos – dideliu pelenų kiekiu, kurį reikia šalinti gana dažnai. Nors pastaraisiais metais ir sparčiai augo gamtinių dujų kaina, tačiau dujinis šildymas dėl suteikiamo komforto lygio dar ir šiandien išlieka populiarus.
Todėl kaip šildyti gyvenamąjį namą ar komercines patalpas, jei nesinori periodiškai lankytis katilinėje ir turėti alternatyvą šildymui gamtinėmis dujomis? Siūlomas sprendimas – patalpų šildymas medienos granulėmis. Todėl pastaruoju metu Lietuvoje, kaip ir daugumoje Europos šalių vietoj tradicinių suskystintų dujų, dyzelino ir rankinio užkrovimo kieto kuro katilų vis dažniau pasirenkami katilai kūrenami granulėmis ir kitu biokuru.
Granulinio katilo automatinis kūrenimo proceso valdymas toks pats komfortabilus kaip ir dujinio ar skysto kuro. Eksploatacijos metu granulinių degiklių priežiūrai skiriama tiek pat laiko kaip ir skysto ar dujinio kuro: vienkartinis profilaktinis valymas šildymo sezono pabaigoje. Pelenus išvalyti pakanka kartą per savaite – dvi ar net rečiau. Kuro talpa, priklausomai nuo dydžio, papildoma kas savaitę, mėnesį arba sezoną! Taigi pagrindinė tokio perėjimo prie šildymosi granulėmis priežastis: patogumas, nauda, taupymas ir socialinė atsakomybė aplinkos apsaugos požiūriu.
Granulės – kas tai?
Granulės gaminamos iš įvairios biomasės: medienos pjuvenų, medžio drožlių, saulėgrąžų lukštų ir kitų produktų, kuriuos naudojant tausojama aplinka. Biomasė yra sumalama, išdžiovinama ir supresuojama į 6 mm diametro (ar kitokio diametro) cilindro formos mažus gabaliukus. Granulės yra visiškai ekologiška medžiaga, jų gamybai nėra naudojamos jokios papildomos medžiagos. Granulės gali būti deginamos degikliuose, krosnyse, katiluose, židiniuose ir kituose šildymo prietaisuose.
Iš granulių gaunama galia: 4,8 – 5 kWh / kg arba 18 -20 MJ / kg,
Granulės – tai visiškai ekologiškas kuras, kuris nekenkia aplinkai, nes šio kuro sudėtyje yra minimalus kiekis sieros ir azoto junginių. Degdamos jos beveik neišskiria šių junginių. Be to degdamos medienos pjuvenų granulės išskiria „neutralų” kiekį anglies dvideginio, t.y. mediena išskiria tiek CO2, kiek buvo suvartota jos augimo metu (uždaras anglies mainų ratas).
Deginant iškastinį kurą (akmens anglį), priešingai nei granules, išmetamas anglies dioksido kiekis lygus surinktam kiekiui per milijonus metu, (anglies junginių kiekis yra išmetamas per gerokai trumpesnį laiką nei jis buvo pasisavintas kurui susidaryti). Todėl iškastinio kuro deginimas veda prie didesnio anglies dioksido CO2 kiekio atmosferoje, taigi ir link antropogeninio šiltnamio efekto.
Taigi deginant granules anglies dioksido CO2 emisija sumažėja. Taip pat mažėja ir sieros junginių emisiją į atmosferą. O tai savo ruožtu sumažina rūgščiojo lietaus kiekį ir mažina miškų nykimą.
Jei viena šeima iš trijų, kuri gyvena nuosavame būste, pasikeistų katilą, kuris veikia dyzeliniu kuru, į granulių katilą – tai būtų išmetama 5 tonomis CO2 per metus mažiau. Jeigu būtų pakeistas dujinis katilas – tai būtų išmetama 2,5 tonų mažiau CO2.
Taigi granulės yra ypatingai ekologiškas ir tausojantis aplinką kuras, gaunamas iš atsinaujinančių gamtos šaltinių. Gaunama nauda: finansinė ir komfortas. Taigi šildytis granulėmis yra pigiau, nei skystu kuru ar dujomis. Ir be abejo daug patogiau, nei kietu kuru, nes granulių talpą (konteinerį) reikia papildyti kas 3 – 7 dienas ar rečiau.
Šildymo granulėmis su granulių degikliais BurnPell privalumai:
• Patalpų šildymui yra išleidžiama iki 50 % mažiau, lyginant su sąnaudomis, šildymui naudojant skystą ar dujinį kurą.
• Įrengta apsauga nuo gaisro („atbulinio” degimo) – metalinė pertvara su atsvara įmontuota į kuro padavimo kanalą apsaugo nuo atgalinio ugnies patekimo arba degimo daviklis (X Mini ).
• Įrengtas avarinis signalas – garsinis ir šviesos signalas atkreipia dėmesį sutrikus degiklio darbui. Avarinės žinutės rodomos valdymo pulto ekrane.
• Standartinėje komplektacijoje tiekiamas temperatūros daviklis, montuojamas į katilą ar krosnį leidžia tiksliai palaikyti reikiamą temperatūrą.
• Loginė valdymo pulto programavimo grandinė neleidžia viršyti nustatytos temperatūros.
• Numatyta galimybė montuoti su įvairiais katilais, krosnimis – nereikia pirkti naujo katilo ar krosnies. Granulių degikliai gali būti sumontuoti praktiškai į bet kurį turimą kieto, skysto ar dujinio kuro katilą.
• Atsparumas elektros energijos tiekimo pertrūkiams – automatinis uždegimas po elektros energijos tiekimo pertrūkių.
• Valdymo pulto ekrane pateikiama informacija apie realiu laiku vykstantį procesą ir nustatytus parametrus.
• Programuojamas automatinis valdymas degiklio valdymas – pagal valdymo pulte nustatytus parametrus kontroliuojamas degimo procesas ir jo trukmė.
• Į komplektą įeina specialiai suprogramuotas, skaitmeninis, atsparus drėgmei valdymo pultas visoms degiklio funkcijoms palaikyti.
• Numatyta galimybė prie valdymo pulto prijungti ir kitus prietaisus, pvz. išorinės ar vidinės oro temperatūros daviklį ir kt..
• Minimalūs elektros energijos poreikiai – sunaudojama iki 2 – 2,5 kWh per parą.
• Degiklis ilgaamžiškas – šerdis pagaminta iš aukščiausios kokybės karščiui atsparaus plieno, korpusas – iš nerūdijančio plieno.
• Galima išmetimo ventiliatoriaus kontrolė – nustatoma reikalinga kamino trauka.
Degiklių BurnPell savybės:
• Patentuota aukšto slėgio degimo technologija;
• Patentuota kuro maišymo sistema degimo kameroje – žymiai prailgina veikimo laikotarpį be aptarnavimo (valymo);
• Pagamintas iš aukščiausios kokybės medžiagų, naudojant naujausias technologijas;
• Automatinis veikimas: uždegimas, valymas, ugnies (liepsnos) kontrolė;
• Daugiau kaip 80% degiklio sudėties sudaro nerūdijantis plienas, o korpusas pagamintas iš rūgščiai atsparaus plieno;
• Aukštos kokybės sujungimo kabelis – užtikrina patikimą ryšį tarp degiklio ir valdymo pulto;
• Tolygus (elektroninis) galios koregavimas;
• Žema CO ir CO2 emisija;
• Maža šiluminė inercija;
• Degiklio temperatūros kontrolė;
• Yra galimybė įrengti kietųjų dalelių filtrą;
• Automatinis paleidimas po įtampos pertrūkių – atmintyje išlaikomi parametrų nustatymai;
• Aukštas degimo efektyvumas – iki 99%;
• Degiklio degimo kamera pagaminta iš aukščiausios rūšies degimui atsparaus plieno;
• Galimybė kontroliuoti degimo procesą naudojant lambda zondą (pasirenkamas papildomai);
• Liepsnos detektorius tiksliai nustato liepsnos lygį;
• Mažas energijos suvartojimas;
• Tinkamas montuoti į šildymo katilus, skysto, kieto kuro ir dujines krosnis, kepyklų krosnis.
Vamzdynų apsauga nuo užšalimo
Užsitęsus minusinei temperatūrai, labai daug nepatogumų sukelia užšalusios vandens tiekimo ir nuotekų sistemos. Dažniausiai užšąla vandentiekio vamzdžiai einantys per nešildomas patalpas arba žemėje juos pasiekia įšalas. Užšalus vandens tiekimo sistemai, likę be vandens gyventojai patiria didelių nepatogumų. Šių vamzdžių atšildymui reikia labai daug pastangų ir laiko. Pasitaiko atvejų, kai atšildyti vamzdynus pavyksta tik po kelių dienų, pasitelkus brangiai kainuojančias technines priemones ir specialistus. Paprasčiausia ir greitai įdiegiama techninė priemonė – tai vandens tiekimo ir nuotekų sistemos apsaugą nuo užšalimo, naudojant Comfort Heat savireguliuojančius šildymo kabelius pipeheat-10. Platus šildymo kabelių pipeheat-10 ilgių asortimentas leidžia parinkti geriausiai Jums tinkantį savireguliuojančio šildymo kabelio ilgį, Jūsų vamzdynų apsaugai nuo užšalimo.
Pipeheat-10 šildymo kabelių asortimentas:
– Pipeheat 10, 1 m, 230V;
– Pipeheat 10, 2 m, 230V;
– Pipeheat 10, 3 m, 230V;
– Pipeheat 10, 4 m, 230V;
– Pipeheat 10, 5 m, 230V;
– Pipeheat 10, 6 m, 230V;
– Pipeheat 10, 7 m, 230V;
– Pipeheat 10, 8 m, 230V;
– Pipeheat 10, 9 m, 230V;
– Pipeheat 10, 10 m, 230V;
– Pipeheat 10, 11 m, 230V;
– Pipeheat 10, 12 m, 230V;
– Pipeheat 10, 15 m, 230V;
– Pipeheat 10, 17 m, 230V;
– Pipeheat 10, 20 m, 230V;
– Pipeheat 10, 22 m, 230V.
*didesni pipeheat-10 ilgiai tiekiami pagal užsakymus.
Comfort Heat savireguliuojantis šildymo kabelis pipeheat-10, komplektuojamas su pajungimo laidu ir kištuku, apsaugo nuo užšalimo:
•metalinius ir plastikinius vandentiekio ir nuotekų sistemų vamzdynus;
•vandens siurblius;
•vandens skaitiklius, sklendes, ventilius ir k.t.
Comfort Heat savireguliuojantis šildymo kabelis pipeheat-10 gali būti montuojamas keliais būdais:
•tiesiamas išilgai vamzdžio;
•vyniojamas spirale;
•įveriamas į vamzdžio vidų.
Pipeheat-10 kabelis su lipnia aliuminio juosta klijuojamas apatinėje vamzdžio dalyje ir vamzdis izoliuojamas minimaliu 3-5 cm storio akmens vatos kevalu. Šaltuoju žiemos laikotarpiu kabelio kištukas įjungiamas į elektros rozetę, o išjungiamas pakilus lauko temperatūrai virš penkių laipsnių.
Pasirinkę ir sumontavę Comfort Heat savireguliuojantį šildymo kabelį pipeheat-10, turėsite patikimą namo, sodo, statybų ar kitos paskirties vandens tiekimo sistemos apsaugą nuo užšalimo minimaliomis energijos sąnaudomis.
Taip kartais nutinka, kai neįrengiama vamzdynų apsauga nuo užšalimo…
Oro drėkintuvų tipai ir jų darbo principai
Oro drėkintuvai būna labai įvairūs ir jie skiriasi savo darbo principu. Toliau pateikiami pagrindiniai jų veikimo principai.
Išgarinimo sistema
Specialus išgarinimo filtras sugeria vandenį. Ventiliatorius traukia sausą patalpos orą per drėgną filtrą ir sugrąžina jį į patalpą optimaliai sudrėkintą. Drėkinimo proceso metu oras taip pat yra plaunamas, pašalinamos aplink esančios dulkės ir nešvarumai. Priklausomai nuo temperatūros, oras absorbuoja tam tikrą kiekį vandens. Išgarinimo proceso metu drėkinimas reguliuojasi pagal aplinką, nereikalingos jokios kitos kontrolės sistemos. Šios sistemos oro drėkintuvai reikalauja labai mažai el. energijos. Procese naudojama iš oro išgaunama energija. Užtikrinti optimalų įrengimo veikimą, drėkinimo filtras turi būti keičiamas kartą per metus.
Oro drėkintuvai-valytuvai (oro plovimo sistema)
Šio tipo įrenginiai plauna ir drėkina orą be filtrų pagalbos. Specialūs drėkinimo diskai plauna ir drėkina orą be filtrų. Jie pastoviai sukasi per vandenį. Šis metodas pašalina daug nešvarumų (dulkes, žiedadulkes, kvapus) iš oro kaip gamtoje, kur orą išplauna lietus. Oro drėkintuvas-valytuvas veikia reguliuoja drėkinimą išgarinimo principu ir nereikalauja papildomų kontrolės sistemų užtikrinti optimalią oro drėgmę. Jame įmontuota speciali antibakterinė sistema.
Ultragarsinė sistema
Ši efektyvi oro drėkinimo technologija naudoja aukšto dažnio vibraciją ir suskaido vandenį į mikrodaleles. Ventiliatorius pučia į patalpą vandens rūką ir jis automatiškai išgaruoja. Ultragarsniai oro drėkintuvai naudoja labai mažai elektros energijos. Keičiama mineralinių nuosėdų šalinimo kasetė užtikrina higienišką, tyrą vandens rūką be mineralinių ir kalkių nuosėdų. Ultragarsiniuose oro drėkintuvuose įmontuotas drėgmėmatis ir garų išleidimo reguliavimo mygtukas.
Elektrinio šildymo sprendimai – idealus nepakankamo šildymo, vamzdžių, kelių ir t.t. apsaugojimo nuo užšalimo sprendimo būdas
1. Nepakankamas šildymas daugiabučio namo bute, ofise, name neužtenka turimų radiatorių galingumo.
SIŪLOMAS SPRENDIMAS: Kaip papildomą šildymą, visoje patalpoje, galima pajungti elektrinius radiatorius, o šildyti atskiras zonas galima šildytis infraraudonųjų spindulių šildytuvais ir pan..
Lubinės plokštės Elektriniai radiatoriai
2. Norima apsaugoti vidaus ir/ar lauko vamzdynus, latakus ir lietvamzdžius nuo užšalimo.
SIŪLOMAS SPRENDIMAS: Elektros šildymo kabelis gali būti instaliuojamas ant vamzdžio arba veriamas į vidų. Jei latakuose, lietvamzdžiuose – klojamas tiesiog išilgai vamzdžio, po izoliacija; arba išilgai latako.
Vamzdynų apsauga nuo užšalimo
Šildymo kabelių panaudojimo galimybės nurodytos paveikslėliuose: lietvamzdžių šildymas, vidaus vandentiekio šildymas, lauko vandentiekio šildymas.
3. Norima kad nesusidarytų ledas ant į įvažiavimų į garažus, pusrūsius ir t.t..
SIŪLOMAS SPRENDIMAS: Elektros šildymo kabelis klojamas į betoną, kad būtų galima ištirpinti ledą žiemos metu.
Šildymo kabelių klojimas ant įvažiavimo.
Faktai apie individualiems ir terasiniams namams skirtas šildymo sistemas
Didelę įtaką energijos suvartojimui turi šilumos tiekimo į pastatą būdas. Skirtingos sistemos pasižymi skirtinga veikimo kokybe ir būdais. Tai turi įtakos suvartojamos energijos kiekiui, kurio reikia siekiant visus metus užtikrinti jaukų patalpų klimatą ir karšto vandens tiekimą.
Dažniausiai naudojamos sistemos:
- Tiesiogiai veikiantis elektrinis šildymas naudojant šildymo plokštes ir šildomas grindis.
- Elektrinis šildymas naudojant elektrinį katilą ir šilumos perdavimo vandeniu sistemą.
- Šilumos siurblys (žemė-oras) su šilumos perdavimo vandeniu sistema.
- Skysto kuro katilas su šilumos perdavimo vandeniu sistema.
- Granulinis katilas su šilumos perdavimo vandeniu sistema.
- Šilumos siurblys su šilumos perdavimo iš oro į orą sistema.
- Centrinis šildymas su šilumos perdavimo vandeniu sistema.
- Malkomis kūrenama krosnis dažnai sujungta su šildymo naudojant elektrą sistema.
Tik šilumos siurbliai su sistema „vanduo-vanduo” vartoja mažiau energijos negu elektrinai šildymo radiatoriai. Suvartojama tik 19 proc. (23 kWh/m2) mažiau, kai tuo tarpu sąnaudos šilumos siurbliui ir paskirstymo sistemai yra daug didesnės negu reikalingos elektriniam šildymui. Statistikos duomenimis, individualiuose namuose su elektriniu šildymu suvartojama 84 kWh/m2, o tuo tarpu namuose su centriniu šildymu suvartojama 139 kWh/m2. Į skaičiavimą įtraukta kambarių šildymui ir karštam vandeniui naudojama energija. Naudojant centrinį šildymą suvartojama 55 kWh/m2 arba 60 proc. daugiau negu naudojant elektrinį šildymą.
Norvegijos statistikos duomenimis, mažesniuose negu 150 m2 ploto būstuose, kuriuose naudojami šilumos siurbliai su sistema „oras-oras”, suvartojama daugiau energijos negu būstuose, kuriuose šilumos siurbliai nenaudojami: 206 kWh/m2 be šilumos siurblio ir 212 kWh/m2 su šilumos siurbliu.
Didesniuose negu 150 m2 būstuose, kuriuose naudojami šilumos siurbliai su sistema „oras-oras”, energijos suvartojimas yra šiek tiek mažesnis: 166 kWh/m2 be šilumos siurblio ir 154 kWh/m2 su šilumos siurbliu (šaltinis: Norvegijos statistika).
Tik malkomis kūrenamos krosnys ir parafino šildytuvai yra nepriklausomi nuo elektros tiekimo ir gali užtikrinti šildymą energijos tiekimo sutrikimo atvejais.
Norvegijoje namuose įprasta naudoti elektrinio šildymo ir malkomis kūrenamų krosnelių derinį.
Kodėl tiesioginis elektrinis šildymas yra toks veiksmingas?
- Tiesioginis elektrinis šildymas yra 100 proc. veiksmingas. Visa energija, tiekiama kWh, yra paverčiama šiluma toje patalpoje, kurioje yra šilumos šaltinis. Nepatiriami nuostoliai dėl kaminų, paskirstymo ar laikymo. Reguliuoti pagal poreikius galima nuo 0 iki 100 proc.
Šildymo radiatorius galima patalpinti kiekvienoje patalpoje ir atsižvelgiant į tai, ar patalpa yra naudojama, ar ne, individualiai reguliuojant galima išgauti reikiamą temperatūrą. - Tuo elektrinis šildymas skiriasi nuo šildymo vietinio šildymo sistemomis, įskaitant malkomis kūrenamas krosnis, šilumos siurblius „oras-oras”, granulines krosneles ir parafino šildytuvus. Naudojant organinį kurą arba biokurą, beveik neįmanoma sudeginti mažiau kaip 3-3,5 kW. Siekiant išvengti degimo, kurio metu išsiskiria daugiau degimo produktų, tačiau išgaunamas mažesnis našumas, geriau sudeginti nuo 5 iki 7 kW. Patalpa, kurioje yra vietinio šildymo šaltinis, turi būti šildoma net ir tada, kai šiluma reikalinga tik kitose, gretimose patalpose. Dėl šios priežasties energija išeikvojama be tikslo.
- Elektrinio šildymo sistemą paprasta reguliuoti. Elektroninis termostatas suteikia galimybę šildytuvui kiekvieną minutę tikrinti temperatūrą. Jei yra nors mažiausias skirtumas tarp esamos ir reikiamos temperatūros, šildytuvas pats sureguliuoja savo našumą. Gaminama tik reikalinga šiluma. Tai suteikia itin didelių privalumų rudenį, pavasarį ir kitu metu, kai labai skiriasi dienos ir nakties temperatūra. Atsižvelgiant į lauko temperatūrą, šildymo radiatoriai gali veikti nuo 0 iki 100 proc. pajėgumu.
- Komplikuotos šilumos perdavimo vandeniu sistemos kelia kitus iššūkius. Atsižvelgiant į vietos geologines sąlygas, papildomą šilumą geoterminiai šilumos siurbliai gali išgauti iš gręžinių. Vis dėlto menki gruntiniai vandenys ir silpna srovė teiks nedaug papildomos šilumos. Būtina nuolat pasirūpinti katilais su karštu vandeniu tuo atveju, jei padidėtų poreikiai. Dėl to ir dėl menkos individualaus reguliavimo galimybės arba visiško jos nebuvimo, bereikalingai vartojama energija. Švedijos ir Norvegijos statistikos tyrimų duomenimis, šilumos siurblių su šilumos perdavimo vandeniu sistema našumo koeficientas iš tiesų yra apie 1,4.
- Kai oficialios statistikos duomenys daugelį metų rodo tą pačią tendenciją, tampa akivaizdu, kad tiesioginis šildymas elektra, naudojant šildymo plokštes, yra pats naudingiausias, ekonomiškiausias ir energiją taupantis sprendimas.
Pigiausia namus šildyti elektra
– Patikrinkite patys ir mes esame įsitikinę, kad Jūs suprasite, jog ADAX elektrinai radiatoriai atitinka Jūsų poreikius.
Sėkmės šildantis…